Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies do przechowywania identyfikatora sesji użytkownika. Dzięki temu plikowi będziesz zalogowany w serwisie przez cały czas przebywania w witrynie bądź do momentu wylogowania się. Możesz zrezygnować ze zbierania informacji poprzez pliki cookies, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki - niemniej w takim przypadku nasz serwis nie będzie działał poprawnie.
Faks: 22 487 10 11
Telefon: 22 487 10 10
Tu jesteś: strona główna serwery w chmurze

Kontakt z nami


Zadzwoń do nas:
+48 22 487 10 10
Wyślij do nas fax:
+48 22 487 10 11
Napisz do nas e-mail:
biuro@SkynetDC.pl

Serwery w chmurze - moc na zawołanie

Serwery w chmurze są powszechnie uważane za przyszłość hostingu, gdyż dynamicznie zmienia swoją wydajność w zależności od potrzeb. W praktyce oznacza to, że jeśli np. Państwa serwis odwiedzi nagle 10 razy więcej użytkowników niż zwykle, serwer odpowiednio dostosuje swoje parametry. Jeśli zwiększony ruch trwał tylko 3 godziny, zapłacą Państwo więcej tylko za ten czas. Oczywiście, można na samym początku zainwestować w rozwiązanie o 10-krotnie lepszych parametrach, lecz po co płacić za wydajność, z której nie korzysta się na co dzień? To trochę jak kupić Mercedesa klasy S i jeździć nim tylko w niedzielę...

To doskonałe rozwiązanie np. dla właścicieli sklepów internetowych, w przypadku których liczba odwiedzin podlega różnym trendom rynkowym. Serwer w chmurze "rośnie" wówczas wraz z popularnością serwisu - dzięki temu nie trzeba już martwić się o to, czy serwer udźwignie sukces Państwa projektu. Bardzo ważna jest również kontrola kosztów - mają Państwo pełną kontrolę nad wykorzystaniem serwera oraz kosztami jego wynajmu, a w okresie "przestojów" koszty utrzymania takiego serwera sa naprawdę niewielkie.

Skalowalne i wszechstronne rozwiązanie

W przeciwieństwie do serwerów dedykowanych, użytkownik nie musi kupować i instalować pamięci RAM, szybszego procesora lub większego dysku, jeśli jego serwis zacznie generować naprawdę duży ruch. Nie musi nawet podpisywać aneksu do umowy, co byłoby konieczne w przypadku serwera VPS. W chmurze parametry serwera można zwiększyć lub zmniejszyć praktycznie od ręki, z poziomu panelu sterowania.

A może potrzebują Państwo wynająć serwer o określonych parametrach na godziny? Żaden problem. Wystarczy jeden telefon.

Serwer w chmurze posiada również potężne możliwości konfiguracyjne. Umożliwia np. stworzenie kilku wirtualnych serwerów dla oddzielnych projektów użytkownika (np. dla kilku różnych aplikacji internetowych, którym chcemy zagwarantować wyłączny dostęp do określonych zasobów). Co więcej, dzięki rozproszonej architekturze (na której opiera się filozofia "chmury"), użytkownik nie musi obawiać się utraty danych. Są one bowiem przetwarzane w wielu lokalizacjach jednocześnie, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne.

Dla kogo?

Rozwiązanie takie jest niezbędne w przypadku zaawansowanych stron i portali, a także dedykowanych aplikacji wymagających do działania dużych zasobów obliczeniowych. Jednak szczerze polecamy je również innym użytkownikom, jako najbardziej "przyszłościowe" ze względu na możliwość łatwego dostosowywania wydajności serwera do aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa.

Partnerzy:
Strona głowna   |    O firmie   |    Produkty   |    Klienci biznesowi   |    Klienci indywidualni   |    Promocje   |    Kontakt
Skynet DC sp. z o.o. - Kolokacja, Serwery dedykowane, Serwery w chmurze, Transmisja danych, Usługi dla operatorów, Serwery VPS, Hosting
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych